Chrońmy oczy naszych dzieci

Okres letni wiążę się z dużą ilością słońca. Nasze szkraby spędzają wiele godzin dziennie na świeżym powietrzu. Z pewnością każda z nas nakłada na skórę dziecka odpowiednie kremy, aby nie nabawić się poparzeń słonecznych. A co z oczami? Czy one nie potrzebują ochrony?

Wiele mam nie chroni dzieci przed złym wpływem promieniowania słonecznego na oczy dzieci. Nie raz można zobaczyć biedne dzieci mrużące oczy. Najśmieszniejszy jest fakt, że opiekunowie okulary posiadają na nosie..... Hm..... skoro sami noszą to czemu dziecią nie zakładają? Co jest tego powodem? Przecież każdy wie o niekorzystnym wpływie promieniowania słonecznego przez całe nasze życie bez względu na porę roku. Pamiętajmy, że dawka promieniowania ulega kumulacji. Dlatego należy stosować odpodpowiednie okulary z filtrami również dla dzieci. Niestety w młodym wieku przy całkowicie przeziernej soczewce więcej bardzo szkodliwego promieniowania przedostaje się do oczu.

Ja od dawien dawna zapewniam mojemu synkowi okulary przeciwsłoneczne. Adam uwielbia je nosić. Jeszcze, że świetnie w nich wygląda to dodatkowo mają ogromnie ważną rolę do spełnienia. Zawsze razem wybieramy dla niego odpowiednie okulary. On wyszukuje względem swojego gustu, a ja pod względem filtrów UV. Ostatni nasz zakup spowodował, iż mamy te same modele :)


Apeluje do Was kochani. Nie zapominajcie o okularach przeciwsłonecznych. Wzrok jest niezmiernie ważny i od maleńkości zadbajmy o zdrowie oczów naszych dzieci.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wizyta z dzieckiem u bezdzietnych znajomych

Pojawienie się dziecka na świecie zawsze przynosi do naszego życia pewne zmiany. Jedną z nich to reorganizacja życia towarzyskiego. To n...

Copyright © 2014 Magda i Adaś :) , Blogger