W czasie deszczu dzieci się bawią

Polskie lato nie obędzie się od gwałtownych deszczów. Choć na dworze jest ciepło, to opady zatrzymują dzieci w domu. A może jednak w czasie deszczu dzieci nie muszą się nudzić?


Mój syn uwielbia wodę pod każdą postacią :) kąpiel, basen, a także deszcz :)
Po intensywnych opadach zaczyna się prawdziwa zabawa. Potrzebne nam do niej są tylko kalosze i parasol. Kiedy jesteśmy już przygotowani do wyjścia to zaczyna się nasza podróż detektywistyczna :) Na naszym tropie poszukiwawczym są kałuże. Oboje rozglądamy się w ich poszukiwaniu. Współpracujemy, aby znaleźć jak najciekawsze okazy :-) Każda odkryta kałuża jest przejmowana przez Adasia, a wygląda to następująco: skok i .... chlup chlup chlup :-) :-) Bryzgająca woda i ta wielka radość mojego synka... to jest to :-)


źródło: http://www.lodzinska.pl

Dzięki takiej zabawie Adaś nie boi się deszczu, oraz ma wyznaczony czas, w którym chodzenie po kałużach jest dozwolone :-) Bardzo ważne jest, aby dziecko miało świadomość tego, że taka zabawa jest możliwa tylko w kaloszach. Wtedy przy wyjściu w innym celu na podwórko dziecko nie wejdzie do kałuży i nie zamoczy bucików. 

Nie zabierajmy dzieciom radości z zabawy w kałuży. Zapewnijmy odpowiedni ubiór, a na pewno nic złego się nie stanie :-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Wizyta z dzieckiem u bezdzietnych znajomych

Pojawienie się dziecka na świecie zawsze przynosi do naszego życia pewne zmiany. Jedną z nich to reorganizacja życia towarzyskiego. To n...

Copyright © 2014 Magda i Adaś :) , Blogger