A gdy ciemno robi się ...Wielu ludzi żyje w wielkim pędzie. Dom, dziecko, praca ... Mamy bardzo dużo na głowie. Najlepszym czasem na relaks i zwolnienie obrotów jest wieczór. Wtedy mamy szansę na chwile tylko dla siebie i naszego dziecka.

Wspólna kolacja, wieczorna toaleta i w końcu oczekiwany wypoczynek. Czas przed snem warto spędzić wspólnie z dzieckiem. To moment, w którym możecie się poprzytulać, porozmawiać o tym co miłego Wam się przytrafiło owego dnia. Po kilku takich wieczorach dziecko grzecznie będzie kładło się do łóżeczka, ponieważ będzie wiedzieć, że za chwilę nadejdzie czas wyciszenia ze swoim ukochanym rodzicem.


Ja i Adam bardzo lubimy ten czas, w którym nikt nam nie przeszkadza i możemy zająć się tylko sobą. Oboje jesteśmy pieszczochami, więc bardzo lubimy te momenty, w których możemy okazać sobie miłość. Takie chwile pomagają na poprawienie więzi, oraz stają się miłym rytuałem. Nasze wieczorne rozmowy są miłe i są naszym stałym zajęciem co wieczór.

Tego typu momenty bardzo dobrze wpływają na rozwój dziecka. Młody człowiek uczy się okazywania uczuć, przywiązania, bliskości, które zaowocują w jego dorosłym życiu. Bardzo wiele dzieci nie jest uczonych okazywania pozytywnych emocji, ponieważ rodzice nie mają czasu nauczyć tego swoich pociech. Wszystko jest ważniejsze niż przytulenie, buziak w czółko, posmyranie po pleckach, a to tak ważne dla budowania akceptacji i silnej więzi.

Dziecko potrzebuje nie tylko opieki, nauki, pożywienia, ubrań ale przede wszystkim trzeba od najmłodszych lat uczyć relacji międzyludzkich. Zabawki, gadżety, telewizja, nie zastąpią człowieka i jego bliskości dlatego nie można zapomnieć o pokazywaniu dziecku jak wiele radości daje wspólnie spędzany czas.

Niestety wielu rodziców pracuje i cały dzień spędza w pracy, dlatego tak ważne są wspólne wieczory z dzieckiem.

Najważniejsze są dzieci, więc starajmy się jak najwięcej czasu poświęcać właśnie im, a z pewnością będą z tego pozytywne efekty na przyszłość :-)

1 komentarz:

Samodzielność dziecka a pozostawienie je bez opieki.

Przychodzi taki czas, w którym nasze dzieci zaczynają być samodzielne. Jest to bardzo ważny etap rozwoju dziecka. Warto się jednak zast...

Copyright © 2014 Magda i Adaś :) , Blogger