10 zabawek dla każdego 2 letniego dziecka

Na rynku sprzedażowym możemy dostać miliony zabawek. Niektóre z nich bez problemu przypadną do gustu naszego dziecka, jednakże są takie które nawet na chwilę nie przyciągną uwagi maluszka.

Dlatego też przedstawiam listę 10 zabawek dla każdego; dla niej i dla niego :-)PIŁKANajlepsza zabawka, jaką może mieć Twoje dziecko :-) 
Piłka może służyć do wielu zabaw, bez względu na wiek dziecka. Można się nią bawić zarówno w domu jak i na dworze. 
Kilka fajnych zajęć z piłką w domu to np.: gra w kolory, turlanie do siebie piłki, zbijanie wskazanego przedmiotu, rzucanie do siebie itp.
Piłkę można również świetnie wykorzystywać do zabaw na dworze takich jak np. gra w piłkę nożną, w piłkę ręczną, można się bawić w tzw uciekającą piłkę a nawet wykorzystywać tą zabawkę do zabawy na basenie :-)KLOCKI
Dzięki klockom możesz zbudować wszystko :-) To jest czas na włączenie wyobraźni. Wystarczy kreatywność i pomysł na to, co będzie budowane.
Dla małej księżniczki możecie wspólnie stworzyć zamek, a dla małego architekta wieże do nieba :-)
Takie wspólne budowanie wpływa na rozwój dziecka. Bez względu na to, co będzie do zbudowania świetna zabawa gwarantowana :-)PLUSZOWA ZABAWKA


Pluszowy "przyjaciel" powinien towarzyszyć każdemu dziecku. 
Tego typu zabawka może pomagać w codziennych czynnościach. Mój synek lubi zasypiać z misiem, którego przytula do siebie, ale czasami idąc do kąpieli sadza swojego misia blisko wanny, który "pilnuje go" w trakcie kąpieli. 
 pewnością każda mama pamięta swojego ulubionego pluszaka ze swoich lat dzieciństwa. Dlatego nie zapominajmy o tym, i zapewnijmy taką zabawkę swojemu szkrabowi.ZASTAWA PLASTIKOWA


Aby nauczyć się korzystać ze sztućców, kubków, talerzy itp przedmiotów warto na początek poćwiczyć. Dlatego warto przyzwyczaić dziecko do tego typu przedmiotów. Zastawa z plastiku może doskonale posłużyć jako materiał naukowy :-) ZESTAW DO KROJENIA
Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych. Zestaw do krojenia pomoże bez strachu o bezpieczeństwo naszego malucha pozwolić mu na "przygotowywanie" potraw razem z Tobą. Dzięki tej zabawce możesz nauczyć dziecko umiejętności posługiwania się nożem, ale także pozna nowe owoce i warzywa, które będzie miało za zadanie pokroić. TABLICA DO RYSOWANIATa zabawka pozwoli połączyć przyjemne z pożytecznym.
Dziecko może nauczyć się rysowania, pisania, podstawowych znaków, a jeśli Ty mu rysujesz to dzięki temu pozna nowe przedmioty oraz nowe wyrazy. 
Dużym atutem jest również fakt, że nie jest do niej potrzebna ani kreda, ani mazak, a jej małe rozmiary pozwolą ją zabrać ze sobą wszędzie.
Bez względu na wiek dziecka jest to jedna z ulubionych zabawek, po jaką sięgają najmłodsi.
BAŃKI MYDLANEW domu, na podwórku, na każdą porę roku; bańki mydlane umilają czas najmłodszym. 
Dzieci uwielbiają gonić bańki w celu ich przebicia paluszkami. Świetna zabawa gwarantowana :-)
Zawsze, gdy zabieramy ze sobą bańki na plac zabaw, wszystkie dzieci bawią się z nami. Uśmiechy i radość na buziach dzieci są najlepszym dowodem na to, jak fajną i kreatywną zabawę zapewniają mydlane bańki.
BĄCZEKJest to jedna z zabawek, która przeszła do lamusa. Ale nie każdy wie, jak wiele zabawy, radości  i frajdy sprawia puszczanie bączka dziecku.
Prosta, przyjemna zabawka dla każdego dziecka. 
Charakterystyczny dźwięk, oraz wirujące kolory sprawiają, że dziecko jest wpatrzone w zabawkę jak zaczarowane. 
Warto jest korzystać z prostych zabawek, ponieważ prostota nie musi oznaczać nudy :-)
ZABAWKI DO KĄPIELIAby kąpiel była miłym przeżyciem dla naszego maleństwa, warto zapewnić w jej trakcie atrakcje :-)
Piszczące i pluskające wodą gumowe zwierzątka do kąpieli sprawdzą się na pewno. 
Jest wiele pomysłów na zabawę z gumowymi zabawkami w trakcie kąpieli np: zjeżdżające zwierzątko do wody, poszukiwanie w pianie "zaginionej" zabawki czy wypuszczanie wody z zabawki na nóżkę czy rączkę dziecka.
PROJEKTORZbliża się wieczór. Ciemno za oknem. Twój maluszek zaczyna się nudzić, a zmęczenie bierze górę..... Właśnie wtedy warto sięgnąć po projektor :-)
Nasz emituje gwiazdy w 3 kolorach. Po włączeniu go nasz ciemny pokoik zamienia się w pokazy gwiazd, które rozświetlają całe pomieszczenie. 
Polecam tego typu zabawkę dzieciom, które boją się ciemności. Zawsze można włączyć projektor, aby nasze dziecko czuło się bezpiecznie.
My wykorzystujemy projektor do zabawy. Liczymy gwiazdy, bądź kręcimy zabawką, aby gwiazdy wędrowały po suficie :-)
Przedstawione prze ze mnie zabawki przyniosą wiele uśmiechu i radości dziecku. Są one ogólnodostępne oraz służą do zabawy zarówno dla chłopców jak i dziewczynek. Jednakże bardzo ważnym aspektem jest niska cena.
Nie trzeba wydawać wiele pieniędzy, by nasze dziecko mogło mieć fajne i pożyteczne zabawki. 

6 komentarzy:

 1. Bańki mydlane to zabawka, która cieszy w każdym wieku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację :-) Bańki mydlane mają w sobie "to coś" co przyciąga :)

   Usuń
 2. Fajny post, muszę kupić Wnukowi projektor.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja polecam wszystkim tego typu projektory i wszyscy są zadowoleni :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mamy mnóstwo piłek (ale diwę córeczki😄), projektor Biedronka, klocki, a banki wiodły prym w wakacje 😃 większość z zabawek to takie must have dla dziecka, nawet dla młodszego i starszego 😃

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem moja lista to zabawki, które każde dziecko powinno mieć, ale najważniejsze, że ich zakup nie rujnuje doszczętnie funduszy rodziców :)
   Pozdrawiam serdecznie :)

   Usuń

Wizyta z dzieckiem u bezdzietnych znajomych

Pojawienie się dziecka na świecie zawsze przynosi do naszego życia pewne zmiany. Jedną z nich to reorganizacja życia towarzyskiego. To n...

Copyright © 2014 Magda i Adaś :) , Blogger